Stručni skup voditelja ŽSV-a razredne nastave

Autor: Marlena Šahinović, 21. 1. 2016.

Dana 4. siječnja 2016. godine u našoj je školi održan stručni skup voditelja ŽSV-a razredne nastave s područja Osječko-baranjske županije, Vukovarsko-srijemske, Virovitičko-podravske i Požeško-slavonske županije i voditelja županijskih vijeća mađarske i srpske nacionalne manjine.

Ravnatelj Marko Knežević pozdravio je goste, zaželio im dobrodošlicu u školi te  sve najbolje u 2016. godini. Uvodnu su riječ izrekle  više savjetnice Mirela Skelac i Snježana Lustig , a predavanja su održala doc.dr.sc.Silvija Ručević i doc. dr.Lidija Bakota. Teme su skupa bile u cilju jačanja kompetencija učitelja: 1. Učiti kako učiti-mit ili stvarnost? 2.Uspješna komunikacija.

Nakon stanke, tijekom koje su iskazana zadovoljstva vezana za predavanja te razmijenjena osobna iskustva, rad je nastavljen dogovorima i planiranjem rada županijskih stručnih vijeća.

Učitelji naše škole svoju su edukaciju imali  5. siječnja na webinaru  vezanom za cjelovitu kurikularnu reformu.  Aktivno su sudjelovali  postavljanjem pitanju centru te raspravom o novinama koje nam slijede.