Maškare

Autor: Mirjana Bilić, 4. 3. 2016.

Pokladni tjedan je bio prepun zanimljivih aktivnosti na kojima je realiziran projekt „Maškare, ča mogu maškare“. Kreativnim stvaralaštvom na nastavi, izvannastavnim aktivnostima i  radionicama na satu razrednika realizirali su se sadržaji vezani za tradiciju obilježavanja pokladnih običaja.

U subotu 6.veljače svi učenici matične i područnih škola razveselili su mještane Feričanaca, Donje Motičine i Seone pjesmom, plesom i maskiranim povorkama ulicama svoga mjesta. Roditelji učenika I - IV razreda iz Seone i Donje Motičine dočekali su veselu povorku i, kako to dolikuje našim običajima, počastili ih „ jelom i pilom.“

U matičnoj školi je bilo vrlo bučno. Nakon parade maski druženje je nastavljeno u sportskoj dvorani škole uz vedri ples balona i šaljive igre. Šarena skupina veseljaka zauzela je prostor škole koji je odzvanjao smijehom i pjesmom.

Izabrane su i nagrađene najbolje pojedinačne maske svakog razreda, te najbolje maskirani razredni odjeli. Maskirani đaci prvaci proglašeni su najbolje maskiranim razredom u kategoriji učenika I-IV razreda. Tako je to kad se udruže roditelji i učiteljica u izradi maski. Titulu najbolje maskiranog razreda od V-VIII razreda zasluženo su odnijeli učenici 8.b  razreda.

Svojim učenicima pridružili su se i učitelji pod okriljem maski.

Veselo, ludo i nezaboravno zajedničko druženje  uz ples i krofne doprinijelo je izgradnji vedrog razrednog ozračja uz međusobno uvažavanje.

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić