Dan škole 2016.

Autor: Višnja Leko, 12. 6. 2016.

Dana 25. svibnja 2016. godine naša je škola proslavila svoj veliki dan – Dan škole.

Dan je započeo otvorenjem izložbe učeničkih radova i pripremama za svečanu akademiju koja se održala u 19 sati u sportskoj dvorani naše škole. Na akademiji su sudjelovali učenici razredne i predmetne nastave koji  su nam pokazali svoju kreativnost izvedbom raznih točaka koje su pripremali tijekom cijele školske godine, zajedno sa svojim učiteljima. Prije samoga programa, ravnatelj naše škole, Marko Knežević, pozdravio je prisutne te se osvrnuo na rad i zapaženi uspjeh naših učenika koji su sudjelovali na međuopćinskim i županijskim natjecanjima.

Na samom se početku programa predstavio učenički zbor viših razreda izvedbom pjesme Iznad duge u pratnji učenice 7. razreda, Paule Bijuklić.

U istom su smjeru nastavile naše pjevačke dive, Sara Mendroš i Paula Bijuklić, s pjesmama Someone like you i All of Me.

Osobito su nas dirnuli literarni radovi učenika Fabijana Brkića, Nevija Bijuklića te Donate Brkić koji su postigli zapaženi rezultat na županijskoj smotri Lidrano 2016. i ovom im prilikom još jednom čestitamo!

Srce je jače zakucalo i našim mališanima, učenicima 1. razreda, koji su hrabro, po prvi put, stali na pozornicu i ponosno nam otplesali i otpjevali pjesme Volim i Igra.

I naši đaci veseljaci, učenici 2. razreda, odlučili su se za pjesmice Dođi u goste i Savila se bijela loza vinova, koje su dodatno začinili svojim maštovitim plesnim koracima.

Naši su vrijedni učenici 3. razreda otplesali slavonsko kolo u narodnim nošnjama uz pjesmu Tekla voda Karašica i tako nam ponovno potvrdili da u Slavoniji, i naši najmlađi učenici, njeguju svoju tradiciju, ali se pritom vrlo dobro i zabavljaju.

Dramska nas je skupina zabavila i nasmijala zanimljivim prizorom iz komedije Mire Gavrana Traži se novi suprug u izvedbi Dominika Benovića i Viktorije Ergović, učenika 8. razreda, koji su nas oduševili dijalogom ispunjenim komičnim situacijama i neočekivanim obratima.

Našu su svečanost ponosno priveli kraju naši veseli učenici 4. razreda koji su, svojim posebnim plesnim koracima, do savršenstva izveli pjesmu Better When I*m Dancing.

U ugodnom smo raspoloženju završili našu svečanost uz još jedne čestitke svim učenicima koji su ove školske godine postigli veliki uspjeh u radu te zapaženi rezultat na natjecanjima.

Sanela Grepo