ZUBOMOBIL – ZDRAVSTVENO EDUKATIVNI PROJEKT „Orbit daruje osmijeh“

Autor: Mirjana Bilić, 30. 10. 2016.

20. 10. 2016. OŠ VLADIMIRA NAZORA FERIČANCI

U suradnji s Hrvatskom komorom dentalne medicine (HKDM) kao partnerom projekta, Wrigleyeva robna marka Orbit je u 2015. godini u Republici Hrvatskoj provela društveno odgovornu kampanju pod nazivom "Žvači jer to promjenu znači" , koja je za cilj imala podići svijest o važnosti dentalne higijene i očuvanju dentalnog zdravlja  djece kao skupine čije je oralno zdravlje najranjivije. Osim provođenja zdravstveno-edukativnih aktivnosti, u sklopu projekta je provedeno i epidemiološko istraživanje oralnog zdravlja u Republici Hrvatskoj.

Na tragu dosadašnjih aktivnosti kompanija je u 2016. godini pokrenula društveno odgovorni projekt "Orbit daruje osmijeh" s fokusom na podizanje svijesti o oralnoj higijeni i zdravlju kod djece u onim dijelovima Hrvatske u kojima je KEP indeks, prema rezultatima epidemiološkog istraživanja oralnog zdravlja u Republici Hrvatskoj provedenog u 2015. godini, viši nego u drugim sredinama Republike Hrvatske. Partner projekta i ove godine je Hrvatska komora dentalne medicine (HKDM).

Cilj projekta: Podići svijest o važnosti dentalne higijene i očuvanju dentalnog zdravlja djece I-IV razreda

Očekivani ishodi :

• Razviti naviku redovitog pranja zubi
  • Usvojiti  vještinu pravilne dentalne higijene
  • Suzbiti eventualni strah kod djece i usvojiti naviku redovitog odlaska zubaru
  • Shvatiti važnost preventivnih pregleda i redovite higijene zubi

Zubomobil je u četvrtak 20.10. stigao u  OŠ Vladimira Nazora Feričanci. Mobilna dentalna ambulanta na četiri kotača veselo je vozilo u potpunosti opremljeno stomatološkim inventarom i priborom.

Zavirite u malu ambulantu u kojoj su pregledani zubi školaraca.

Donosimo vam djelić atmosfere iz veselog Zubomobila. Prvi zubići su pregledani.  Hrabri učenici rado su pokazali svoje blistave osmijehe u pratnji svojih učiteljica!

Tko se boji pregleda zubi još? Pogotovo kada on uključuje veseli Zubomobil tim, igru i zabavu!

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić