Kazalište

Autor: Višnja Leko, 3. 4. 2017.

Dana 24. ožujka 2017. našu je školu posjetio Kazališni studio Rijeka i izveo tri predstave.

Kazališni studio Rijeka je umjetnička organizacija koja radi na popularizaciji kazališne kulture i umjetnosti među mladima i djeluje od 2001. godine. Stvaraju komunikativne, zanimljive i poučne projekte koji djecu i mlade uče o dramskoj i kazališnoj povijesti, kao bitnoj sastavnici europske kulture.

Predstavu-radionicu iz ciklusa ALL THE WORLD'S A STAGE  o Williamu Shakespeareu, kojom dramski pedagozi Nerma Kreso-Kavain i Darko Kavain tematiziraju povijest drame i kazališta 16. stoljeća, pogledali su, ali i u njoj glumili učenici 7. i 8. razreda.

Zapažene uloge:

Zid s rupom u komediji San Ivanjske noći glumio je Leon Kopljar.

Helenu i Demetrija u komediji San Ivanjske noći uspješno su oživjeli Nika Vinković i Jakov Slivečko.

Romea i Juliu su nam u tragičnoj sceni živopisno dočarali Antonela Sinković i Franjo Bečarević.

U bajkaonici Ribar Palunko i njegova žena, prema priči Ivane Brlić Mažuranić, uživali su učenici 5. i 6. razreda.  Malog Vlatka odglumio je Krešimir Vrbanac, a Zoru-djevojku Valentina Šipoš.

Bajkaonica Ribar Palunko i njegova žena potpuno je zaokupila pažnju i učenika od prvog do četvrtog razreda.

Našim mališanima su svojim glumačkim sposobnostima osvjetlali obraz David Petrić u ulozi malog Vlatka i Ines Bošković  u ulozi Zore-djevojke.

Bilo je poučno, zabavno i veselo.

Velikim i malim glumcima duboki naklon i veliki glasni pljesak. Do sljedeći put!

Knjižničarka: Marija Cvek