Predupisi

Autor: Višnja Leko, 5. 2. 2018.

Priopćenje o predupisu  u prvi razred osnovne škole za 2018./2019. školsku godinu

5. veljače 2018.

Poštovani roditelji!

Molimo Vas da do 16. veljače 2018. prijavite svoje dijete za upis u prvi razred.

Školski obveznici za školsku 2018./2019. godinu su

djeca  rođena od 1. travnja 2011. do 31. ožujka 2012. godine.

Predprijave  školskih obveznika  zaprimat ćemo

do 16. veljače 2018. godine, telefonskim pozivom

svakim radnim danom od 8.oo - 14.oo sati

na broj telefona 603-018  (tajništvo škole)

Nije potrebno dolaziti u školu i dovoditi dijete.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta školskog obveznika koje utvrđuje Stručno povjerenstvo škole.

O terminima pregleda bit ćete naknadno obaviješteni.

1. Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred (za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznikroditelj podnosi Uredu državne uprave (Obrazac 6.) najkasnije do 31. ožujka 2018. godine.  Po uredno podnesenom zahtjevu, Ured će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

2. Odgoda upisa u 1. razred – Stručno povjerenstvo škole (liječnik/specijalist školske medicine, stručni suradnik pedagog/psiholog/stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila te učitelj razredne/predmetne nastave) nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti Uredu državne uprave ili nadležnoj ispostavi odgodu upisa u 1. razred za jednu školsku godinu (Obrazac 4.a) ali isključivo iz opravdanih razloga (Članak 9. stavak 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava („Narodne novine“ broj 67/14).

3. Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

4. Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan obitelji ili pravo na pomoć i njegu u kući. Zahtjev za prijevremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, roditelj podnosi Uredu državne uprave ili nadležnoj ispostavi (Obrazac 6.) Uz Zahtjev se prilaže medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju, te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Navedeni obrasci zahtjeva mogu se naći i na web stranici Ureda državne uprave www.udu-obz.hr, a bit će objavljeni i na web stranici naše škole.

Popis djece dorasle za upis, Ured državne uprave dostavlja školi na temelju prebivališta roditelja.

Prilažemo popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Vladimira Nazora FERIČANCI.

Osnovna škola Vladimira Nazora FERIČANCI obuhvaća sljedeće upisno područje:

1.FERIČANCI popis ulica: Antunovac,  Brkićev Arman, Dore Pejačević, Ferićeva, Josipa Kozarca, Kolodvorska, Mirogojska, Osilovačka, Petrovac, Trg Matije Gupca, Valenovačka, Vinogradska, Zrinsko - frankopanska,  Zvekanov kut

2. VALENOVAC – Braće Radića, Vikend zona

3. VUČJAK  FERIČANAČKI – Đurđenovačka cijela ulica

4. GAZIJE –  Vladimira Nazora

5. GORNJA MOTIČINA –  Mladena Vidovića, Slavka Banića

6. DONJA MOTIČINA - popis ulica: Bana Josipa Jelačića, Braće Radića, Istarska, Ivana Gundulića, Ivana Mažuranića, Matije Gupca, Pavleka Miškina, Športska, Vinogradska

7. SEONA – Zrinskih i Frankopana, Šipovačka, Raškovac, Kranjčevo brdo, Kod našičkog vodovoda

Pedagoginja škole : Mirjana Bilić

Ravnatelj škole: Marko Knežević