OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE

Autor: Mirjana Bilić, 22. 5. 2020.

Povratak učenika razredne nastave u školu

Poštovani roditelji, temeljem uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo stekli su se uvjeti da se svi učenici razredne nastave vrate u školu na nastavu. U Uputama HZJZ-a se navodi:

„Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza (parkirališta) pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije. Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom učiteljici i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

Škola ne uzima izjave od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu (nakon ponedjeljka 25.5.2020.).

Roditelj/skrbnik treba se upoznati s  Uputama HZJZ-a  u cjelini.“

Pozivamo sve roditelje učenika od 1. - 4. razreda da pošalju djecu u školu u ponedjeljak 25. svibnja 2020. godine. Mi Vas svi očekujemo i nastavu ćemo organizirati u skladu s uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja te Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Škola će organizirati rad u skladu s novim propisanim uvjetima:

1. Poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra.
  2. Rad učenika u razrednom odjelu organizirat će se u učionicama primjerene veličine za svaki razredni odjel.
  3. Roditelji ne potpisuju izjave i šalju djecu u školu bez obzira na svoj radni status.
  4. Djeca mogu samostalno dolaziti u školu ili organiziranim prijevozom.
  5. Moguće je da se učenici i naknadno uključe u već uspostavljene nastavne grupe.
  6. U razrednoj nastavi izvode se svi nastavni predmetni, nastava vjeronauka i engleskog jezika, a nastava tjelesne i zdravstvene kulture se izvodi samo na otvorenom prostoru.
  7. Nastava traje četiri školska sata.
  8. U školi je organizirana prehrana za učenike u zasebnim učionicama za svaki razred.

Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. nastavlja se nastava u školi za sve učenike od 1. do 4. razreda u matičnoj i svim područnim školama.

Nastava će biti organizirana na sljedeći način:

MATIČNA ŠKOLA FERIČANCI : od 8,30 – 12,00 sati.

Nastava se odvija uvijek u prijepodnevnoj smjeni. Učenici iz Feričanaca dolaze u školu u 8,20 sati.  Učenici 1. i 3. razreda ulaze u školu  na sporedni ulaz u pratnji svojih učiteljica. Učenici 2. i 4. razreda ulaze u školu na glavni ulaz u pratnji svojih učiteljica

Učenici putnici dolaze u školu po slijedećem rasporedu vožnje:

DOVOZ I ODVOZ UČENIKA PUTNIKA NA NASTAVU od 25.05.2020.

FERIČANCI- polazak u 7,25 sati – 1. dan nastave pedagoginja škole ide s vozačem

G.MOTIČINA- 7,45 SATI / GAZIJE- 7,50 SATI / VALENOVAC – 7,55 SATI / VUČJAK FERIČANAČKI – 8,05 SATI / PETROVAC – 8,15 SATI / FERIČANCI – 8,20 SATI

ODVOZ UČENIKA PUTNIKA – u 12,00 sati – obrnutim redoslijedom

Prvi tjedan nastave pri dovozu putnika ide dežurna učiteljica s vozačem.

PODRUČNA  ŠKOLA SEONA :   od 8,00 – 11,30 sati.

Nastava se uvijek odvija u prijepodnevnoj smjeni. Učenici dolaze u školu 10 minuta prije početka nastave. Učenici ulaze u školu u pratnji svojih učiteljica.

PODRUČNA  ŠKOLA DONJA MOTIČINA :  Nastava se odvija u dvije smjene.

Prije podne od 8,00 – 11,30 sati. Poslije podne od 13,00 -16,30 sati.

U ponedjeljak 25.05. nastavu pohađaju prije podne učenici 3. i 4. razreda. Poslije podne nastavu pohađaju učenici 1. i 2. razreda. Tjedno se smjene izmjenjuju. Učenici dolaze u školu 10 minuta prije početka nastave. Učenici ulaze u školu u pratnji svojih učiteljica.

Upute roditeljima:

RADUJEMO SE PONOVNOM SUSRETU!

Stručna služba škole