Svjetski dan mentalnog zdravlja

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se svake godine 10. listopada, a učenici 4. razreda PŠ Donje Motičine obilježili su ga uključivanjem u eTwinning projekt „Me,Myself & I“.

Prva naša aktivnost odnosila se na predstavljanje učenika drugim sudionicima projekta uz pomoć Padleta te anonimno ispunjavanje upitnika. U petak 9. listopada, zelenim vrpcama  obilježili smo Dan mentalnog zdravlja. Na satu razrednika upoznali smo se s pojmom mentalnog zdravlja, što uzrokuje probleme mentalnog zdravlja te kako poboljšati svoje mentalno zdravlje. Priča Boje sreće potakla nas je da razgovaramo o vlastitim emocijama u pojedinim situacijama.  Nakon ispunjavanja listića o svojim osjećajima, učenici su sami sebi pisali motivacijske poruke na razrednom ogledalu te tako jačali svoje samopouzdanje i samopoštovanje koje čine važan dio mentalnog zdravlja. Na kraju radionice opuštali smo se uz crtanje na pločniku svog najdražeg mjesta koji ih čini posebno sretnima. Bilo je vrlo zanimljivo, kreativno i zabavno.

#Svjetskidanmentalnogzdravlja

#WorldMentalHealthDay

objavio: Kristina Bilić   datum: 15. 10. 2020.