eTwinning projekt „DANI JABUKA 2020.“

„Jedna jabuka na dan, doktor iz kuće van!“

poznata je narodna poslovnica koja govori o jabuci kao kraljici voća.

Dana 20. listopada obilježava se Svjetski dan jabuka, a obilježavanje je počelo 1990. godine u Londonu s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta.

Učenici 4. razreda PŠ Donja Motičina pridružili su se djeci iz vrtića i osnovnih škola diljem Hrvatske i Europe u provedbi eTwinning projekta „Dani jabuka 2020“. Projekt je osmislila učiteljica Patricija Burazin iz OŠ Blage Zadre iz Vukovara. Za sudjelovanje u projektu prijavilo se 146 učitelja i odgajatelja iz Hrvatske i Europe.

U PŠ Donja Motičina Dani jabuka protekli su veselo, slatko, zdravo… baš nekako jabukasto. Sve aktivnosti provedene tijekom projekta pogledajte u našoj slikovnici.

objavio: Kristina Bilić   datum: 1. 11. 2020.