Predupisi u 1. razred za školsku godinu 2021./2022.

Autor: Mirjana Bilić, 8. 2. 2021.

Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u I. razred u školskoj 2021./2022. godini

Temeljem Plana upisa djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. godinu na području Osječko – baranjske županije obavještavamo sve roditelje, koji prema mjestu boravka pripadaju upisnom području OŠ Vladimira Nazora Feričanci, da su obavezni izvršiti predprijavu djece kako bi škola mogla izvršiti evidenciju za preglede za upis u prve razrede. Zakonski obveznici su djeca rođena od 1.4.2014. do 31.3.2015. godine i djeca kojoj je u školskoj godini 2020./2021. odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Molimo roditelje da do 15. veljače 2021.  prijave svoje dijete za pregled prije upisa u prvi razred na broj telefona :  0912603018 (tajništvo škole)  u vremenu od 8,00 – 14,00 sati.

Nije potrebno dolaziti u školu i dovoditi dijete. Za prijavu djeteta potrebno je dati sljedeće podatke:  prezime i ime djeteta,  datum rođenja, mjesto rođenja, adresu stanovanja, prezime i ime roditelja, OIB djeteta  te kontakt telefon roditelja.

Prijavu djeteta možete izvršiti i na e-mail adresu pedagoginje škole: mirjana.bilic.skole.hr@gmail.com . Na taj način ćemo sakupiti e-mail adrese od Vas roditelja (molimo Vas da se odlučite za e-mail adresu samo jednog roditelja). Putem te e-mail adrese ćemo s Vama nadalje kontaktirati i slati Vam sve potrebne obavijesti oko postupka upisa. Isto tako možete na tu adresu uputiti sve svoje upite.

Pregledi prije upisa u prvi razred će se obavljati u školi i u Domu zdravlja kod dr. Miškulin, o čemu ćete biti naknadno obaviješteni.

ZAHTJEV ZA PRIJEVREMENI UPIS

Ukoliko je Vaše dijete rođeno nakon 31. ožujka 2015. godine a želite da školske godine 2021./2022. krene u prvi razred, trebate podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred u Upravnom odjelu za obrazovanje u Osječko-baranjskoj županiji ( Tihomir Štefančić, Upravni odjel za obrazovanje, Županijska 4, 31 000 Osijek, Tel: 031 221 624, obrazovanje@obz.hr) do 31. ožujka 2021.)  a možete ga pronaći u prilogu ove vijesti ili na www.obz.hr . Napominjemo da roditelj može ovaj zahtjev podnijeti samo za dijete koje do kraja tekuće godine navršava šest godina.

ODGODA UPISA

Zahtjev za odgodom upisa na jednu godinu podnosi Stručno povjerenstvo škole (čini ga stručna služba škole i liječnica školske medicine), tako da je nužno dijete dovesti na pregled. Prema Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN 67/2014.) čl. 9 stavak 2 odgoda se predlaže:

• ako stručno povjerenstvo procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,
  • ako se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj.

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače 2021. do 15. travnja 2021. kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora. Molimo roditelje da prilikom prijave predoče Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnoviji specijalistički nalaz.

Prema pravilima predprijave i upisa u prvi razred, djeca koja ne pripadaju upisnom području naše škole, a žele se upisati u nju trebaju se predprijaviti i pregledati u školi kojoj pripadaju prema prebivalištu odnosno boravištu, a kasnije mogu podnijeti našoj školi Zahtjev za upis u drugu školu. Zahtjev odobrava ravnatelj i može ga odobriti samo u slučaju da upis djece iz drugih upisnih područja ne dovodi do povećanja broja odjela u našoj školi.

Plan upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2021./2022. školsku godinu te potrebne obrasce (prijevremeni upisi,  zahtjevi roditelja) dosupni su i  na web  stranici Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr.

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić

Ravnatelj škole: Marko Knežević, prof.