DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2021 – Zajedno za bolji Internet

Autor: Mirjana Bilić, 17. 3. 2021.

U sklopu školskog preventivnog programa obilježavamo,  svake godine, Dan sigurnijeg Interneta u suradnji s Odjelom za prevenciju PU Osječko-baranjske, Centrom za sigurniji Internet i Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek.

Dan sigurnijeg Interneta provodimo tijekom  veljače kroz projekt:  Informacijsko-komunikacijska tehnologija kao sredstvo poučavanja i učenja s ciljem promoviranja odgovornog korištenja online tehnologija i mobilnih telefona, s posebnim naglaskom na korištenje tih tehnologija među djecom i mladima.

Timskim radom i međusobnom suradnjom realizirane su sljedeće aktivnosti:

• RADIONICE: Stvaraj, poštuj i poveži se: Bolji Internet počinje  s tobom! - digitalna pismenost
  • Izrada tematskog panoa DSI 2021. – Zajedno za bolji internet
  • “Zajedno za bolji internet”- edukacijske radionice u sklopu  eTwinning projekta „Ja i sva moja lica“ - učenici 4. razreda PŠ Donja Motičina:
  • edukativni film „ Sigurnost djece na internetu – Facebook“ - izrada plakata s porukama o sigurnom surfanju na internetu
  • online avantura- potraga za boljim internetom - online igra Interland: https://beinternetawesome.withgoogle.com/hr_hr/interland
  • izrada razredne slikovnice Dan sigurnijeg interneta
  • Prezentacija edukativne brošure za roditelje učenika 5. razreda: Kako se zaštiti u svijetu interneta i mobilnih telefona
  • Radionice za učenike 5. - 8. razreda „Zajedno za bolji Internet“ usmjerene na kreiranje „ boljeg interneta“ – pedagoginja škole u suradnji s Odjelom za prevenciju Osječko-baranjske županije i PP Našice:
  • Internet kviz – učenici 5.- 8. razreda
  • Radionice za učenike na redovnoj i izbornoj nastavi informatike:
  • 5. razredi - Opasnosti koje vrebaju na internetu / 6. razredi- - Dijeljenje digitalnog sadržaja -Što i kada dijeliti? / 7. i 8. razredi - Promičemo kulturu sigurnog korištenja interneta

Promotivni video materijali:

Digitalni otisci: https://www.youtube.com/watch?v=-fBKBfb8gjc Project Arachnid

Isprepletena priča - https://www.youtube.com/watch?v=Tw1L_fghorY

Provedene aktivnosti usmjerene su na  poticanje i promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT) među učenicima, ali i njihovim roditeljima.

Koordinator preventivnih programa: Mirjana Bilić, pedagoginja škole