Humanitarna akcija – Projekt ”Škole za djecu Afrike”

Autor: Višnja Leko, 30. 12. 2015.

Božić je uvijek kada čovjek otvori svoje srce i ruke za ljude u potrebi....

Naša je škola od 2011. godine uključena u projekt ”Škola za djecu Afrike”, gdje provodimo razne humanitarne akcije prikupljanja sredstava za pomoć djeci. Tako su i ove godine povodom nadolazećih božićnih blagdana, a s ciljem provođenja projekta, naši učenici i djelatnici otvorili srca za one kojima je to najpotrebnije.

Naši vrijedni knjižničari te kreativni poduzetnici, vođeni željom i mišlju da svojim radom i trudom nekome mogu uljepšati ovo božićno vrijeme, prionuli su poslu već početkom 11. mjeseca te krenuli s izradom raznih božićnih ukrasa.

29. studenoga upriličili smo prigodnu prodajnu izložbu naših kreativnih radova ispred crkve, a 13. smo prosinca našu humanitarnu akciju proširili prodajom kolača koje su pripremile majke naših učenika te djelatnici škole.

Akcije su uspješno provedene, a sredstva koja smo prikupili prodajom će se iskoristiti za pomoć djeci u Africi. Iskreno se nadamo da ćemo ovim našim malim darom uspjeti izmamiti barem jedan dječji osmijeh.

Zahvaljujemo svim roditeljima, učenicima, mještanima općine te župniku na sudjelovanju u relizaciji zajedničkog projekta uoči nadolazećih blagdana.

Sanela Grepo, knjižničarka