Međuopćinska smotra Lidrano-Ponos i veselje

Autor: Anita Azenić, 12. 2. 2016.

Dana 12. veljače 2016. godine u OŠ Dore Pejačević u Našicama je održan međuopćinski Lidrano.

Na Lidranu su sudjelovali i učenici naše škole; literarci Nevio Bijuklić, 4. razred ( Pismo anđelu ), Donata Brkić, 5. b ( Djed i ja ) i Fabijan Brkić, 8. b ( Svijeća ); recitatori Jan Ivanović, 6. b i Helena Mendroš, 8. a, te glumci Viktorija Ergović, 8. a, Dominik Benović, 8. b te Fabijan Brkić koji su odglumili prizor iz drame Mire Gavrana „Traži se novi suprug“. S učenicima su bili i njihovi mentori Marlena Šahinović, Anita Azenić i Milan Delić.

S ponosom možemo reći da su se na županijski Lidrano plasirali literarci Nevio Bijuklić, Donata Brkić i Fabijan Brkić te naši budući oskarovci Viktorija Ergović, Dominik Benović i Fabijan Brkić. Čestitamo svim učenicima koji su se plasirali na županijsku razinu, a osobito našem četvrtašu Neviju koji se pojavio po prvi put i „pomeo“ konkurenciju. Bravo! Čestitamo i mentorima Marleni Šahinović i Milanu Deliću.

Čitavo je druženje na ovoj smotri proteklo u vrlo ugodnom i veselom ozračju. Organizatori su se pobrinuli da svaki učenik ode kući sa simboličnim poklonom tako da se, i oni koji nisu prošli dalje,  nisu kući vratili praznih ruku.

Držimo palčeve našim mladim literarnim i glumačkim nadama na županijskome Lidranu koji će se održati početkom ožujka.

Napisala: prof. Anita Azenić