Veni, vidi, vici

Autor: Anita Azenić, 3. 3. 2016.

Dana 3. ožujka 2016. u OŠ „Retfala“ u Osijeku održana je Županijska smotra Lidrano na kojoj su sudjelovali naši literarci Nevio Bijuklić, Donata Brkić i Fabijan Brkić te glumci Viktorija Ergović, Dominik Benović i Fabijan Brkić u pratnji svojih mentora Marlene Šahinović, Anite Azenić i Milana Delića.

Kako su na ovu smotru bili pozvani najbolji literarci, glumci, recitatori i novinari u županiji, moramo reći da je konkurencija bila ogromna. Nije bilo loših literarnih i novinarskih radova ili glumačkih družina te recitatora pa su članovi prosudbenih komisija tražili nijanse koje će dobre uratke odijeliti od najboljih.

Naši su literarci, Nevio, Donata i Fabijan, u konkurenciji od tridesetak radova ostvarili ogroman uspjeh. Prosudbena ih je komisija odbrala među deset najboljih u županiji od kojih će neki biti predloženi na državnu razinu. Kada smo čuli imena svih troje naših literaraca, preplavio nas je silan ponos. Veni , vidi vici, pomislih u tom trenu. Nije da smo se osjećali ratnički; štoviše, bilo je vrlo ugodno i, u tom trenu, emotivno. Naravno da je bilo i suza. Osobno sam njima popratila ime svakog našeg učenika. Dobro da nisu prozvani jedan iza drugoga; bilo bi i poplave.

U skupnom dramsko-scenskom izrazu, od desetak glumačkih družina, naši su glumci pobrali najviše simpatija publike. Bili su istinski dobri, zanimljivi i uigrani. Upravo su oni komisiji i publici najviše puta izmamili osmijeh na lice, no povjerenstvo se odlučilo za nešto ozbiljnije teme poput Malog princa (Realno, tko može protiv Maloga princa?).

Pohvaljujem sve naše učenike koji su sudjelovali na ovoj smotri za ogroman trud koji su uložili u literarne radove i razvijanje glumačkih sposobnosti te sebe i školu predstavili u najboljem mogućem svjetlu. Škola je ponosna što vas ima.

Napisala: prof. Anita Azenić