KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE?

Autor: Mirjana Bilić, 22. 4. 2016.

Upisi u srednju školu 2016. / 2017.

SVE INFORMACIJE KOJE SU VAM POTREBNE

SVI ODGOVORI KOJE STE TRAŽILI

Dragi učenici,

vrijeme odluke o izboru srednje škole je pred vama.

Koje zanimanje odabrati? Za koju se školu odlučiti?

Odgovori na ova pitanja nisu uvijek jednostavni. Radi se o jednoj od najznačajnijih odluka u vašem životu kojom ćete u velikoj mjeri odrediti svoj daljnji profesionalni put. Potrebno je učiniti sve kako biste donijeli najbolju moguću odluku.

Portal Upisi u srednju školu 2016. / 2017. kao i Facebook stranica "Školovanje u RH" posvećeni su u potpunosti tematici upisa u srednje škole.
Na stranicama možete pronaći sve dostupne informacije vezane za upise u srednju školu. Sadržaj portala se svakodnevno obnavlja novim dostupnim informacijama. Kako biste bili u tijeku, pridružite se i na Facebook stranici i sve bitne informacije bit će Vam dostavljene putem Vašeg pametnog telefona ili računala.

Upisi.hr - Procedura upisa

U trenutku kad otpočnu upisi u srednju, cijeli proces odvijat će se kao proteklih par godina putem sustava Upisi hr. Kako on funkcionira, kako se možete prijaviti na Upisi hr, pogledajte ovdje. Također tu možete pronaći i upute za rad s aplikacijom za upise u srednju školu.

Dokumenti za upis u srednju školu

Sva prateća dokumentacija potrebna za upis u srednju školu 2016/17. Od brušure "Idemo u srednju" preko pravilnika sa kriterijima za odabir kandidata za upis u srednju školu do prijavnica i upisnica. Za one koji žele više, tu možete pronaći i zakone, uredbe kao i ostalu dokumentaciju koja Vam može biti od koristi.

Izračun bodova za upis u srednju školu

Koji je postupak za izračun bodova za upis u srednju školu, od kojih elemenata se sastoji, kako na Vaš izračun utječu sportski ili uspjesi sa natjecanja iz znanja, saznajte ovdje. Također, na raspolaganju Vam je i naš online kalkulator broja bodova potrebnih za upis. Provjerite koliko bodova imate... Tko je neodlučan može  koristiti on line upitnike interesa i kompetencija. Za one koji se žele detaljnije informirati preporučamo Portal Upis u srednje škole .

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić