Obavijest roditeljima

Autor: Mirjana Bilić, 4. 2. 2017.

PREDPRIJAVE  ZA  UPIS  u 1. razred osnovne škole!

Poštovani roditelji!

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2017./2018. godinu, su djeca rođena u razdoblju od

od 01. travnja 2010. do 31. ožujka 2011.

Prije upisa u prvi razred obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis.

Obavještavamo roditelje djece koja ove godine upisuju  1. razred osnovne škole, da će se   predupisi  obavljati u vremenu

od 6. veljače 2017.  do 17. veljače  2017.

Djecu školske obveznike nije potrebno dovoditi niti dolaziti u školu.

Potrebni podaci za predupis - prijavu su:  prezime i ime djeteta, ime oca i majke, spol djeteta, datum rođenja djeteta, OIB djeteta i adresa stanovanja, te kontakt telefon.

Roditelji mogu  telefonski prijaviti dijete:

• na broj telefona  603 – 018   ili   091-2603018 u uredovnom vremenu TAJNIŠTVA ŠKOLE  od 9,00 - 13, 00 sati
  • UTORKOM I SRIJEDOM od 15,00 – 17,00 sati na telefon  091-2603518  (pedagoginja škole)

• Nakon prijave, roditeljima će na vrijeme biti dostavljen pismeni poziv na kućnu adresu za liječnički pregled( ožujak-travanj) po unaprijed određenim terminima u dogovoru s nadležnom liječnicom školske medicine dr. SILVA MIŠKULIN.

• Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred može podnijeti roditelj za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik. Roditelj podnosi Zahtjev (Obrazac 6) Uredu državne uprave najkasnije do 31. ožujka 2017. godine.  Po uredno podnesenom zahtjevu Ured će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

• Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

• Roditelj koji želi Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete za pregled. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, roditelj podnosi Uredu državne uprave ili nadležnoj ispostavi (Obrazac 6) uz medicinsku dokumentaciju.

• Popis djece dorasle za upis, Ured državne uprave dostavlja školi na temelju prebivališta roditelja. U slučaju da živite na našem upisnom području, a želite dijete upisati u drugu osnovnu školu, dužni ste o tome obavijestiti školu i Ured državne uprave na obrascu koji se također nalazi u prilogu na web stranici škole.

• Roditelje, čija djeca imaju teže zdravstvene teškoće, molimo da prijavu izvrše što ranije, kako bi se na vrijeme obavile potrebne specijalističke pretrage radi utvrđivanja primjerenog programa školovanja.

• Navedeni obrasci zahtjeva mogu se naći i na web stranici Ureda državne uprave www.udu-obz.hr i na web stanici naše škole.

Popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Vladimira Nazora FERIČANCI:

1.FERIČANCI popis ulica (Antunovac,  Brkićev Arman, Dore Pejačević, Ferićeva, Josipa Kozarca, Kolodvorska, Mirogojska, Osilovačka, Petrovac, Trg Matije Gupca, Valenovačka, Vinogradska, Zrinsko- frankopanska,  Zvekanov kut)

2. VALENOVAC – Braće Radića, Vikend zona

3. VUČJAK  FERIČANAČKI – Đurđenovačka cijela ulica

4.GAZIJE –  Vladimira Nazora

5. GORNJA MOTIČINA –  Mladena Vidovića, Slavka Banića

6. DONJA MOTIČINA - popis ulica (Bana Josipa Jelačića, Braće Radića, Istarska, Ivana Gundulića, Ivana Mažuranića, Matije Gupca, Pavleka Miškina, Športska, Vinogradska)

7. SEONA – Zrinskih i Frankopana, Šipovačka, Raškovac, Kranjčevo brdo, Kod našičkog vodovoda

Mirjana Bilić, pedagoginja škole