Autor: Marija Cvek, 23. 6. 2017.

Ovogodišnja proslava Dana škole inspirirana stihovima Rođen na morskom pragu tvojih vrata,…  velikana hrvatske književnosti Vladimira Nazora, čije ime s ponosom nosi naša škola, održana je 25. 05. 2017. i protekla je u veseloj i svečanoj atmosferi.

Bila je to prigoda da učenici i učitelji prikažu jedan mali djelić rezultata zajedničkog rada pred drugim učenicima, roditeljima, djelatnicima škole i gostima.

Bila je to prigoda i za cjelodnevno druženje. U holu je priređena izložba učeničkih radova, organizirane su sportske igre i svečana akademija.

Svečanu akademiju započeo je naš pjevački zbor izvođenjem himne.

Učenicima koji su predstavljali našu školu na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima uručene su nagrade i priznanja.

Izmjenjivale su se zvuci pjesme u izvođenju našeg zbora,  čitanje literarnih radova, plesovi i gluma…

Dokaz da se u našoj školi njeguje lijep izričaj i hrvatski jezik su i naši uspješni učesnici na Lidranu predloženi za državnu smotru, a to su Tena Ilona Jukić, učenica 1. razreda s pjesmom Pahulja i Stipe Bužonja, učenik 6.a s pjesmom Tišina.

Pjesme i ljubav su nerazdvojni a naš zbor nam je pjesmom otkrio kako prepoznati ljubav.

A o ljubavi prema domu i domovini pričala nam je Laura Katavić, učenica 8.a razreda u svom sastavu Slavonija.

Uz splet pjesama Vesela je šokadija – Moja diridika – Letovanić – Ki su dečki, naš nas je zbor proveo kroz različite dijelove Lijepe naše.

Bliži se i kraj školske godine a sa njim i oproštaj jedne generacije. Kako to doživljavaju i o čemu razmišljaju ispričale su nam učenice 8.a razreda Sara Mendroš s proznim uratkom Sjaj djetinjstva u mojim očima i Laura Katavić s proznim uratkom Zbogom, školo!.

Učenice Sara Mendroš i Paula Bijuklić otpjevale su pjesmu Say something, a Karlo Šalek  nam je odsvirao na gitari Alegretto op. 35, kompozitora Fernanda Sora.

Prvašići su nam kroz pjesmu, recitacije i ples pokazali koliko su bili vrijedni ove školske godine.

Učenici drugog razreda raspjevani i posebno dobri i glumi.

Učenici trećeg razreda svojim su nam literarnim radovima detaljno opisali svoje selo.

Pjesmom i plesom učenika četvrtog razreda završili smo svečanu akademiju. Zasluženi pljesak još odzvanja dvoranom.

Do sljedećeg Dana škole…

Marija Cvek