PROJEKT POD NAZIVOM "TJEDAN DOBROTE"

Autor: Mirjana Puhanić, 3. 1. 2020.

Učenici 1. i 2. razreda PŠ Donje Motičina održali su projekt pod nazivom "Tjedan dobrote" od 16.12.2019. do 22.12.2019. godine povodom Božićnih  blagdana.

Učenici su upoznati sa zadacima tjedna i bili su jako radosni što će činiti dobra djela.

Evo kako je izgledao svaki dan.

1. dan "DAN ZAHVALE" - ZAHVALA ZA 2019.godinu-izrada plakata za što smo sve zahvalni 2019.godini

2. dan "DAN PRIJATELJSTVA" - NAPISATI PRIJATELJU LIJEPU PORUKU I VIŠE SE DRUŽITI  TAJ DAN S NJIM

3. dan "DAN POMAGANJA" - DONIJETI KUĆNE POTREPŠTINE ZA OSOBE U POTREBAMA

4. dan "DAN RAZMJENE" - DONIJETI U ŠKOLU NEKU SVOJU IGRAČKU I RAZMIJENITI SE S PRIJATELJEM  DO  PETKA

5. dan "DAN DARIVANJA" - POKLONITI NEŠTO PRIJATELJU PUTEM TOMBOLE

6. dan "DAN RODITELJA" - UČINITI NEŠTO ZA RODITELJE (POMOĆI IM U KUĆANSKIM POSLOVIMA,RECI IM DA IH VOLIŠ...)

7. dan "DAN BAKA I DJEDOVA" - POSJETITI DAKU I DJEDA ILI IH NAZVATI (PITATI IH JESU LI ZDRAVI,ŠTO RADE,RECI IM DA IH VOLIŠ...)

23.12.2019. SAMOVREDNOVANJE KROZ LISTIĆ - za svaki dan nacrtati srce i obojati ako si taj dan uradio dogovoreni zadatak

Učenici koji su imali najviše 7 nacrtanih i obojanih srca  znači da su taj tjedan činili dobra djela, a bilo je i učenika koji su imali manje od 7 srca, ali i to je pohvalno jer i oni čine dobra djela, ali još  uvijek se uče dobroti.

Učiteljice:M.Balog i M.Puhanić