Međunarodni dan bijelog štapa

Autor: Marina Balog, 15. 10. 2023.

Povodom Međunarodnog dana bijelog štapa te u sklopu eTwinning projekta „Volontiraj – doniraj – educiraj 3 “ dio učenika  1. razreda PŠ Donja Motičina je 13. listopada 2023. sudjelovao na radionicama koje je organizirala Udruga slijepih Našice na Trgu dr. Franje Tuđmana.

Učenici su pogađali predmete koji su im se nalazili u rukama dok su imali poveze na očima, sastavljali su riječi na Braillovom pismu, hodali s povezom i štapom. Volonteri Udruge su učenicima pokazali slikovnice na Barillovom pismu te kako ih čitaju slabovidne ili slijepe osobe. Nakon toga su ih odveli do pješačkog prijelaza te im pokazali na koji je način on obilježen za slijepe osobe.

Predstavnici Udruge su na djeci pristupačan i zabavan način željeli približiti kako izgleda život slabovidne ili slijepe osobe.

Učenici su bili veoma radoznali i postavljali su mnogobrojna pitanja te su se željeli okušati u svim aktivnostima koje su organizirane od strane Udruge. Kući smo otišli bogatiji za jedno novo, životno iskustvo.

Radujemo se i otvoreni smo za nove, buduće suradnje s Udrugom slijepih Našice.

Učiteljica Marina Balog