Međuopćinska smotra LiDraNo

Autor: Anita Azenić, Anita Azenić, 8. 2. 2023.

Međuopćinski je LiDraNo održan 6. veljače u Osnovnoj školi Hinka Juhna u Podgoraču. Naša se škola predstavila u čak četiri kategorije tako da je tu bilo poezije i proze, dramskih pojedinačnih i skupnih nastupa te jedan novinarski članak.

Učenici 2. razreda Karla Marunica i Matija Božić predstavili su se kazivanjem poezije pod vodstvom mentorice Sunčane Šalek.

Monolog „Đakinja prvakinja“ izvela je učenica 3. razreda Petra Benović, a njezini rezredni prijatelji Marta Lovaković, Šime Domjanović i Jakov Kapraljević izveli su igrokaz „Što mogu sto nogu“. Učenike je uvježbala njihova učiteljica i mentorica Marlena Šahinović, a Šimina majka Ivana Domjanović dala se u izradu kostima za učenike.

S literarnim su radovima našu školu predstavljale Marta Batrac i Veronika Tomac iz 6. b te Mia Marković i Klara Cvijetović iz 8. b. Mia je također napisala i novinarski članak. Mentorica ovih vrijednih učenica je Anita Azenić.

I ove je godine konkurencija bila stvarno velika i prilično dobra te smo presretni što na županijskoj razini imamo čak dvije predstavnice iz svoje škole, a to su Veronika Tomac s pjesmom „Moja molitva“ i Mia Marković s problemskim člankom „Napad Rusije na Ukrajinu“.

Učenicama želimo puno sreće na sljedećoj razini, a s ove ćemo razine ponijeti divne dojmove za što su se pobrinuli učiteljice, učitelji, ravnateljica, učenici i ostali djelatnici OŠ Hinka Juhna koji su svojim prijaznošću, srdačnošću i gostoprimstvom učinili da se osjećamo dobrodošlo i opušteno kao da smo u svojoj školi.

Anita Azenić, prof.