Dan škole 2023.

Autor: Marija Cvek, 8. 6. 2023.

25. svibnja naša je škola proslavila Dan škole i rođendan velikana hrvatske književnosti Vladimira Nazora čije ime s ponosom nosi.

Izložba radova bila je prikaz onog najboljeg što naši učenici znaju i mogu načiniti svojim rukama, maštom, znanjem i kreativnošću.

Na početku svečane akademije ravnatelj škole Marko Knežević i pedagoginja škole Mirjana Bilić uručili su priznanja učenicima i mentorima za postignuća na državnim smotrama, županijskim i međuopćinskim natjecanjima.

U nastavku svečane akademije program koji su učenici sa svojim mentorima pripremili bio je vrlo bogat i veseo. Pokušaj je to sažimanja vrijednog rada kroz cijelu školsku godinu.

Zbor je pjevao pjesme iz različitih dijelova Lijepe naše. Učesnici sa Lidrana pokazali su su kako se u našoj školi njeguje lijep izričaj i hrvatski jezik. Čuli smo i kako se osmaši opraštaju s osnovnom školom.

Naši učenici su vrlo aktivni i van naše škole, a ovo je bila sjajna prilika da nam pokažu što rade i što su naučili. Poslušali smo izvedbe učenika Glazbene škole i uživali u koreografijama malih i velikih mažoretkinja.

Učenici razredne nastave recitirali su, glumili, pjevali i plesali.

Bilo je poučno i jako veselo.