Konačni rezultati

Autor: Višnja Leko, 9. 7. 2023.

Konačni rezultati i ljestvice poretka će biti objavljene u ponedjeljak u 12 sati

Objavom konačnih ljestvica poretka kandidat ostvaruje pravo upisa u onaj program pored kojeg mu u stupcu "Pravo upisa" stoji zelena kvačica.

Upis možete obaviti na dva načina:

1. način: Na kartici Moji rezultati pronađete Upisnicu. Upisnicu trebate ispisati iz aplikacije, popuniti sve potrebne podatke, potpisati je vi i roditelj i učitati nazad u aplikaciju najkasnije do 13. srpnja u 18.00 sati.

Srednja škola će istu pregledati i verificirati u sustavu.

Učenik može status verifikacije upisnice pratiti na svom sučelju na kartici Moji rezultati.

2. način: Na kartici Moji rezultati pronađete Upisnicu. Upisnicu ispišete iz aplikacije, popunite sve potrebne podatke, potpišete je vi i roditelj i odnesete je u srednju školu.

Svi koji nemaju gdje ispisati Upisnicu mogu to napraviti u našoj školi u utorak, 11. srpnja 2023. od 8 do 10 sati i nakon toga je odnijeti u srednju školu.

Kandidati koji su stekli pravo upisa u programe za koje je uvjet, uz upisnicu, dostava dodatne dokumentacije, navedeno mogu provjeriti na svom sučelju na kartici Moji rezultati/Detaljno:

• liječnička svjedodžba medicine rada ili školske medicine (donosi se u srednju školu pri upisu ili šalje na e-mail srednje škole koju upisujete),
  • dokumente kojima su ostvarili prednost pri upisu,
  • ugovor o naukovanju (pri upisu ili najkasnije do 30. rujna 2023. godine).

O liječničkim svjedodžbama za deficitarna zanimanja možete više pročitati na web stranicama naše škole.

Nakon što je srednja škola prihvatila upisnicu, kandidat je upisan u školu i nema mogućnost izlaska na jesenski upisni rok.

Kandidati koji srednjoj školi ne dostave upisnicu te, ako je to potrebno, potvrdu liječnika školske medicine ili svjedodžbu medicine rada, odnosno potvrdu obiteljskoga liječnika, gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.