Mjesec borbe protiv ovisnosti – preventivni programi

Autor: Mirjana Bilić, 12. 1. 2024.

Edukativnim predavanjem ''Ovisnosti – problem obitelji i društva!'' obilježili smo mjesec borbe protiv ovisnosti.

Cilj predavanja je bio ukazati učenicima 6. razreda na probleme ovisnosti, usmjeriti ih na aktivno provođenje slobodnog vremena te osobito ukazati na sve veću ovisnost o Internetu.

Edukativno predavanje održali su 12. prosinca Ante Piteša, socijalni radnik i Jerko Bešlić, policijski službenik za prevenciju PP Našice.

Predavači su na zanimljiv interaktivan način prikazali kroz brojne praktične primjere vrste ovisnosti mladih (alkohol, pušenje, kockanje, ovisnost o Internetu, računalnim igricama, droga, štetnost konzumacije energetskih pića ...) te ukazali na posljedice koje ostavljaju na psiho – fizičko zdravlje mladih.

Kroz međusobnu interakciju učenici su došli do spoznaje da previše vremena provode u online okruženju na raznim društvenim mrežama što se odražava na neposredno druženje učenika i kvalitetno provođenje slobodnog vremena.

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić