Valentinovo u našoj školi

Autor: Anita Azenić, Anita Azenić, 17. 2. 2024.

Posljednja su četiri tjedna u našoj školi protekla u veselom ozračju i zanimljivim aktivnostima vezanim za Dan zaljubljenih. Danas, 14. veljače, smo na valentinovskoj zabavi te aktivnosti priveli kraju.

Bilo je tu pisanja pisama, skrivanja i pronalaženja srca, ukrašavanja vrata učionica, plesanja, pjevanja, a čak smo odigrali i ljubavni bingo. Učenici su kroz sve ove aktivnosti pokazali i natjecateljski duh, a najuspješniji i najsretniji bili su nagrađeni bogatim nagradama.

Sve je aktivnosti osmislio i organizirao 7. a razred sa svojom razrednicom, a ostali su se razredi predmetne nastave rado pridružili u stvaranju i širenju veselog i pozitivnog ozračja u školi. Bilo je tu puno posla, ali se sve isplatilo jer su učenici radili zajedno, natjecali se zajedno, zabavljali se i veselili.

Tijekom ovih aktivnosti bilo je pisanja, izrezivanja, preslagivanja, kombiniranja, lijepljenja, bojanja, plesanja, mudrovanja… Bilo je zabavnih, ali i komičnih situacija kao, primjerice, kada je ravnatelj skoro zvao vatrogasce jer se u školi osjetio dim, no situacija je bila potpuno bezazlena jer je jedna učiteljica iz estetskih razloga palila rubove ljubavnih i prijateljskih poruka.

Sam je današnji dan započeo dijeljenjem mnoštva pisama koje su učenici prošlih tjedana ubacivali u kutiju. Na ovaj su način učenici iskazali ljubav ili prijateljstvo prema simpatiji ili prijatelju i pokazali kolika može biti snaga riječi, kako sitnice mogu mnogo značiti i biti najoriginalniji dar te kako je dovoljno malo da bismo nekome uljepšali dan.

Nakon trećeg sata svi su učenici otišli u školsku dvoranu gdje smo imali ples s balonima, ljubavni bingo, ples oko stolica te karaoke. Ozračje je tijekom plesova bilo veselo s mnogo smijeha, a tijekom binga prilično napeto.

Na samom kraju zabave proglašeni su pobjednici svih aktivnosti. U pronalasku srca skrivenih po školi najuspješnija je bila Franka Vrbanac (8. razred) koja je pronašla zlatno srce te tako osvojila glavnu nagradu. Pronalaskom crvenih srca su utješnu nagradu osvojili Marta Balajić i Tin Paljević iz 6. razreda. U plesu s balonima pobijedile su Larissa Vinković i Andrea Ognjan (8. razred), a u stopu su ih pratile Ana Vrabac i Sara Batrac (8. razred) te Matija Bilić i Jakov Božić (8. razred). U bingu su najviše sreće imali Rafael Peršić i Vito Ivanović (6. razred), a poludobitne listiće su imale Ana Žigić i Franka Vrbanac (8. razred) te Marko Blažević i Matija Zvekan (7. razred). Glavnu su nagradu u plesu oko stolica zasluženo osvojili Leon Ćapin i Jakov Božić (8. razred), a utješne Ana Vrabac i Sara Batrac (8. razred) te Ivano Stuparić i Matija Bilić (8. razred).

Posebno pohvaljujemo angažman osmaša u svim aktivnostima!

Oko stolica su plesale i učiteljice i učitelji te pedagoginja, a najuspješnije su u plesu bile učiteljice Jelena Kapraljević i Katarina Najmenik.

U izboru za najljepše ukrašena vrata pobijedio je 7. a razred s 18 glasova.

Čestitamo svim dobitnicima!

Zahvaljujemo 7. a razredu i razrednici Aniti Azenić na organizaciji te ravnatelju Marku Kneževiću koji je omogućio da Škola kupi nagrade za pobjednike. Hvala i svim ostalim učenicima, razrednicima i učiteljima, pedagoginji i ostalim djelatnicima na pomoći i sudjelovanju u organizaciji i provedbi aktivnosti jer svi ti divni ljudi predstavljaju jedan mali kotačić u složenom mehanizmu čiji je naziv škola i bez čijega postojanja, rada i predanosti ona ne bi mogla normalno funkcionirati.

Anita Azenić, prof. hrvatskog jezika