Autor: Višnja Leko, 28. 2. 2024.

Organizacija nastave tijekom provedbe nacionalnih ispita

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja u školskoj godini 2023./2024. provodi nacionalne ispite iz Hrvatskog jezika, Matematike i Prirode i društva u 4. razredu i Hrvatskog jezika, Engleskog jezika, Matematike, Biologije, Fizike, Povijesti, Geografije i Kemije u 8. razredu osnovne škole.

Cilj je nacionalnih ispita pridonijeti uspostavi usklađenoga i učinkovita sustava odgoja i obrazovanja te sustava kvalitete. S obzirom na cilj nacionalnoga ispita važno je istaknuti da učenike nije potrebno pripremati za pisanje nacionalnih ispita.

Ispiti će se provoditi prema utvrđenom kalendaru i vremeniku od 4. ožujka do 27. ožujka 2024.

Vremenik možete pronaći u prilogu.

U svrhu provedbe ispita u matičnoj školi zamijenit ćemo smjene.

Sljedeći tjedan učenici od 1. do 4. razreda na nastavu idu prije podne, a učenici od 5. do 8. razreda na nastavu idu poslije podne.

Nakon toga, dok traju nacionalni ispiti za 8. razrede, učenici viših razreda ići u školu prije podne.

VREMENIK_2024.docx (365.12 KB)