Ekskurzija učenika 3. razreda

Autor: Višnja Leko, 27. 5. 2009.

Učenici trećeg razreda su 21.svibnja 2009. išli na jednodnevnu ekskurziju u Osijek, Kopački rit, etno selo Karanac i na kupanje u Bizovac.

Krenuli smo u 8 sati ujutro i najprije obišli obiteljsko gospodarstvo «Sklepić» u Karancu.

Tamo smo vidjeli uporabne predmete iz prošlosti ovoga kraja. Posebno nas je zainteresirao majstor grnčar koji je pred nama na kolu izrađivao tanjure i čaše. To nam je bilo zanimljivo zato što je i naše selo u prošlosti bilo poznato po grnčarstvu, a sada nema nitko tko bi nam mogao pokazati kako se izrađuju predmeti od gline.

Nakon toga smo otišli u Kopački rit. Gledali smo kratki i vrlo poučni film o biljkama i životinjama koje žive u ritu, vozili se brodom i neke odnjih vidjeli.

U Osijeku nam se svidio zoološki vrt i njegovi stanovnici, ali se nismo jako dugo zadržali zbog rojeva komaraca koji su nas nemilosrdno grizli.

Na kraju ovog zanimljivog i poučnog, ali vrlo toplog dana osvježili smo se u bazenima Bizovačkih toplica.

Kući smo stigli u 22 sata, vrlo umorni, ali i zadovoljni svime što smo vidjeli i doživjeli.

Učiteljica Marija Gregurić

Izvor: Marija Gregurić