LIDRANO

Autor: Višnja Leko, 20. 1. 2011.

Školska smotra LiDraNo održana je 18. siječnja.

Nakon pozdravnih i uvodnih riječi  učitelja Milana Delića, krenuli smo s programom.

Prvo su nastupile scenske skupine. Kako je ove godine dozvoljeno izvođenje neobjavljenih tekstova, naši su si učitelji, a ujedno i mentori skupinama, Jasna Petrović i Milan Delić dali truda te sami osmislili i napisali tekstove predstava.

Učiteljica Jasna je napisala tekstove za predstave „2010.“ te „Jezikova juha“ kojima je dala publici povoda za razmišljanje, ali i smijeh, a učitelj Milan je napisao predstavu „Snaš' Manda“ kojom je također u više navrata nasmijao sve prisutne.

Sve su tri kazališne skupine bile uigrane i uvježbane te su se zasluženo plasirale na Međuopćinski LiDraNo koji će se održati 28. siječnja u OŠ Dore Pejačević u Našicama.

Nakon skupnih scenskih nastupa, uslijedili su pojedinačni scenski pod mentorstvom učitelja Milana Delića. Prosudbena je komisija i ovaj put imala težak zadatak pri odabiru najboljih jer su svi recitatori bili jako dobri, ali nijanse su ipak presudile u korist Tonke Benić (5.b), Monike Jukić (5.b) i Danijela Markulića (7.a), troje učenika koji će nas predstavljati u Našicama.

Poslije pojedinačnih nastupa, nekoliko je učenika pročitalo svoje literarne radove. U ovoj su se kategoriji dalje plasirali: Josipa Manović i Fabijan Brkić iz 3. razreda te Andrea Vidaković (8.a) i Mihaela Zlosa (8.b). Mentorice naših literaraca su učiteljice Marlena Šahinović i Anita Azenić.

Na Međuopćinskom će se LiDraNu  predstaviti i naša novinarska skupina intervjuom „Čuvajte svoje zdravlje jer je zdravlje ono najdragocjenije u životu - Borba protiv podmukle bolesti –leukemije“ kojega su napravile Ivona Šipoš (8.b) i Martina Svetec (8.b) u suradnji s mentoricom Anitom Azenić.

Pohvaljujemo sve učenike koji su sudjelovali na Školskoj smotri, a najuspješnijima želimo puno uspjeha na Međuopćinskoj smotri LIDRANO.

Anita Azenić

Izvor: Anita Azenić