Olimpijski dan

Autor: Anita Azenić, 13. 9. 2011.

Povodom obilježavanja Hrvatskog Olimpijskog dana, naša je škola 9. rujna prigodno obilježila taj dan 4. Olimpijskim igrama. Na Igrama su sudjelovali učenici matične škole i učenici iz Seone sa svojom učiteljicom Ivankom Rosković.

Svi su se učenici i učitelji okupili u školi u 9 sati te su u povorci u majicama simbolične bijele boje krenuli na igralište.

Igre su započele postrojavanjem nakon kojega je uslijedilo paljenje baklje te tjelovježba.

Pošto su se učenici zagrijali, počela su natjecanja.

Učenici od 1. do 4. razreda matične škole, kojima su se pridružili učenici iz Seone, su se zajedno natjecali u igrama brzine i spretnosti (trčanje u paru, sunožni poskoci, hodanje četveronoške, „šukare“, „kikerece“), starim sportovima (ringlanje, kozlanje, gađanje u metu) te u momčadskim igrama (graničar, nogomet, potezanje užeta). Kada je završio natjecateljski dio Igara, mališani su se nastavili zabavljati vijačama, užetom te igrama po slobodnom izboru.

Učenici od 5. do 8. razreda natjecali su se u sljedećim disciplinama:

• Graničar u 5. razredima
  • Štafetno trčanje s loptom u 6. razredima
  • Štafetno trčanje vođenjem lopte nogom u 7. razredima
  • Štafetno trčanje s primopredajom palice odozdo u 8. razredima

Pobjednici po disciplinama su: 5. b, 6. a, 7. a te 8. a.

Petaši i šestaši su se još natjecali i u potezanju užeta u kojemu su se kao pobjednici pokazali 5. a i 6. a razred.

Nakon natjecanja su se učenici zabavili u slobodnim igrama.

prof. Anita Azenić