Dani kruha u Motičini

Autor: Višnja Leko, 26. 10. 2011.

Dana 19. listopada 2011. godine učenici Područne škole Donja Motičina obilježili su Dan kruha odnosno dan molitve, blagoslova i simboličnog blagovanja kruha u znak zahvalnosti Bogu za sve plodove, uspjehe i darove koje smo tijekom godine primili.

Na školskim panoima i stolovima bile su postavljene izložbe plodova zemlje, kruha i krušnih proizvoda, ali i različitog sjemenja. Postavljene su također i izložbe učeničkih radova. Roditelji su bili spremni na suradnju i potrudili se donijeti košare voća, starinske stolnjake, itd.
Učenici od prvog do četvrtog razreda te njihovi roditelji u Donjoj Motičini pripremili su za taj dan mnogo domaćeg kruha, kiflica, lepinja, kolača, ali i jesenske plodove poput jabuka, grožđa, orasa i slično.

Učenici trećeg razreda održali su priredbu s prigodnim recitacijama, igrokazom, a otpjevali su i par pjesama. Neke su djevojčice došle u narodnoj nošnji.

Nakon priredbe, pater je blagoslovio donesene proizvode od brašna te smo se svi lijepo počastili.

Učiteljica

Lidija Šnajder