U Seoni otkrivena spomen ploča poginulom branitelju

Autor: Višnja Leko, 26. 10. 2011.

Povodom  20. obljetnice ustroja 132. Našičke brigade otkrivena je u Seoni  spomen-ploča hrvatskom branitelju Dragutinu Bošnjakoviću – pripadniku 132. brigade Hrvatske vojske Našice-Orahovica.

Uz zvuke tamburice i stihove pjesme „ Ne dirajte mi ravnicu“, spomen-ploču Dragutinu Bošnjakoviću otkrili su članovi obitelji Bošnjaković i župan Osječko-baranjske županije Vladimir Šišljagić.
Otkrivanju spomen-ploče, uz mještane, bili su nazočni i hrvatski branitelji – pripadnici 132. brigade, dragovoljci Domovinskog rata, predstavnici općina Donja Motičina i Feričanci, te predstavnici OŠ Vladimira Nazora  Feričanci koji su došli odati počast hrvatskom branitelju Dragutinu Bošnjakoviću koji je kao dijete pohađao nastavu u PŠ Seona.

Postavljanjem spomen ploče na pročelju zgrade  PŠ u Seoni odaje se počast poginulom branitelju i  u trajnom sjećanju želi se sačuvati njegov doprinos obrani neovisnosti i suvereniteta Republike Hrvatske.

Mirjana Bilić