Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Višnja Leko, 20. 11. 2011.

Dana 18. studenoga cijela Hrvatska ujedinjuje se u obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, koji je simbol stradanja, ali i hrabre pobjede u Domovinskom ratu.

Pod geslom „Hrabri ljudi“ i ove godine prisjećamo se 18. studenoga 1991. godine, kada je slomljen otpor branitelja Vukovara, a grad su zauzeli pripadnici bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi. Tijekom bitke za grad život je izgubilo više od 1600 ljudi.

Kako ne bismo nikada zaboravili te hrabre ljude, i naša škola tradicionalno obilježava ovaj dan razgovorom o Domovinskom ratu i velikoj žrtvi Vukovara i njegovih građana te izradom i postavljanjem prigodnih panoa u prostorima škole i ispred škole. Kao znak sjećanja i zahvalnosti žrtvama Vukovara, učenici su ispred škole zapalili svijeće i minutom šutnje odali počast poginulima.

Elena Kljajić Lončarević