Terenska nastava- ZELENA ČISTKA

Autor: Anita Azenić, 13. 5. 2012.

4. svibnja ove godine učenici naše škole obilježili su Dan planeta Zemlje i Dan Sunca.

Učenici viših razreda su se trebali pješice uputiti preko šuma Ruškovac i Božilovac do Valenovca. Međutim, zbog vlažnoga terena, učenici su ostali u krugu škole te tamo odradili radionice čije su teme, ciljeve i aktivnosti učitelji osmislili prethodno.

Nakon rada u radionicama, učenici i učitelji su se cestom pješice uputili do Valenovca. Po dolasku na odredište, svi su se prvo odmorili, a potom je trebala početi eko akcija Zelena čistka u obližnjoj šumi. Sa zadovoljstvom možemo reći da do akcije nije došlo jer se nije imalo što čistiti. Zahvaljujući visoko razvijenoj svijesti mještana o očuvanju okoliša, naši učenici nisu morali čistiti, nego su se ostatak vemena rekreirali na čistom i svježem zraku kroz različite sportske igre.

Napisala: prof. Anita Azenić