Autor: Višnja Leko, 5. 6. 2012.

Prigodnim kulturno-umijetničkim programom obilježili smo svečanost naše škole i svih onih koji ovu školu gledamo kao svoj drugi dom.

Uz zvuke glazbe i raspjevane dječje glasove u dobro raspoloženje uvest će nas zbor učenika naše škole koji će nam, uz pratnju profesora Davora Krstičevića, dočarati Španjolsku pjesmu na hrvatskom jeziku.

Bijela ruža poštenja, ljubavi i dobrote procvala je u srcu svakog djeteta. Iznimno maštovitim literarnim radom „Ruža dobrote“ Fabijan Brkić, učenik četvrtog razreda ostvario je zapažen nastup na županijskoj smotri Lidrano.

Prvi dan škole bio je u znaku naših đaka prvaka koji su pomalo nesigurno i bojažljivo, u pratnji svojih roditelja, zakoračili otkrivati čudesan svijet znanja. Marljivo su učili i trudili se uhvatiti pravi ritam svojstven samo njima.

Čarolijom svojih glasovnih mogućnosti, kazivanjem poezije razveselili su ovogodišnju županijsku smotru Lidrano naši recitatori. Stihovima Luke Paljetka „Kutija koja pokazuje kakvo će biti vrijeme“ u maštovitoj vremenskoj prognozi, u stilu vrhunskog meterologa okušao se učenik Danijel Markulić, a vedrini neba pridružio se „Plavom pjesmom“ Matija Domjanović.

Naše mališane četvrtog razreda iz Donje Motičine čeka velika promjena. Svoje iščekivanje prelaska u peti razred pokazali su nam kratkim igrokazom „Sve u pet“ te pjesmicom na engleskom jeziku poručili kad je djeci vrijeme za spavanje.

Tradiciju slavonskih običaja žetve, berbe grožđa i večernje pjesme koja se orila iz grla slavonskih momaka i djevojaka dočarali su nam učenici trećeg razreda.

Uz Hoki-poki protresli smo se s učenicima drugog razreda.

Učenici osmih razreda su pred velikom odlukom. Čime se žele baviti u životu? Što žele postati? Da bi postigli ono što žele, moraju odlučiti koju će srednju školu upisati. Je li to lako? Sve te dvojbe su nam prikazali u scenskoj igri "Prijavnica".

Svijet je nezamisliv bez mama, no ponekad stvarno znaju zakomplicirati život, osobito kad je u pitanju ljubav. Baš nas briga što to mame brane, sve bi seke ljubile mornare!- poručili nam veseli mornari četvrtog razreda za kraj naše svečanosti.

Priredbu su upriličili učenici od prvog do osmog razreda i njihovi mentori: Davor Krstičević, Blanka Marković, Marija Gregurić, Adela Brbot, Marlena Šahinović, Milan Delić, Kristina Mihaljević- Bando, Marina Falamić i Jasna Petrović