Peta školska olimpijada

Autor: Višnja Leko, 19. 9. 2012.

Kako bismo i ove godine ostali dosljedni te obilježili Olimpijski dan, odjenuli smo prigodne bijele majice te smo se 10. rujna zaputili na igralište.

Ovaj smo krasni rujanski dan započeli nastavom, a završili sportskim igrama. Za razliku od prošlih godina, ove su godine učenici razredne i predmetne nastave Olimpijski dan obilježili zasebno.

S namjerom promicanja sporta i bavljenja sportskim aktivnostima, profesor Vlado Cvek je za učenike predmetne nastave osmislio te uz pomoć razrednika, pedagoginje, ravnatelja i drugih učitelja realizirao program Olimpijade.

Nakon paljenja olimpijskog plamena od ruke našeg osmaša Dominika Stuparića, uslijedilo je zagrijavanje. Neki su se zaista dobro zagrijali, a oni drugi su vidjeli kako se to radi pa će nagodinu biti bolji. Rekli bismo: praksom do savršenstva.

Pošto su se svi zagrijali, počela su natjecanja.

• Peti su razredi igrali graničara, a kao pobjednici su izašli dječaci 5. a i djevojčice 5. b razreda.
  • Šestaši su trčali štafetu s loptom, a pobijedio je 6. a.
  • Sedmi su razredi trčali štafetu nošenjem lopte među nogama. Iz ove je discipline kao pobjednik izišao 7. b.
  • Štafetno trčanje s primopredajom palice odozdo bila je disciplina u  osmim razredima, a za pobjedu se izborio 8. a.

Poslije natjecanja su se neki učenici zabavili u slobodnim igrama, a oni drugi su razvijali nove sportske discipline: navijanje iz svega glasa, pasivno navijanje bez glasa, sjedenje u hladu, šetanje po igralištu i slično.

Olimpijske smo igre završili gašenjem olimpijskog plamena. Nadajmo se da će se gašenjem plamena rasplamsati želja naših učenika za bavljenjem nekom sportskom aktivnošću.

Napisala: prof. Anita Azenić