"Mala" olimpijada

Autor: Višnja Leko, 26. 9. 2012.

Učenici nižih razreda su 10.rujna 2012.god. obilježili Olimpijski dan na igralištu NK Fešk Feričanci.

Povorka sa obilježjima svakog razreda krenula je u bijelim majicama s radošću i u iščekivanju igara i druženja koje će provesti kroz dva školska sata.

Učešće u igrama je bilo po slobodnom izboru. Naravno, uključili su se gotovo svi učenici, pa i njihove učiteljice (barem u razgibavanju) koje su kasnije imale zaduženja suđenja i određivanje pravednosti te čestitanja svima, a ne samo najuspješnijima.

Slijed Olimpijskog dana:

1. Razgibavanje (tjelovježba), jer je „u zdravom tijelu zdrav duh“
  2. Nošenje jabuke u paru uz pridržavanje čelom
  3. Prenošenje jabuke na glavi nakon čega slijedi jedenje jabuke (da nam vrati potrošenu energiju i donese zdravlje)
  4. Hodanje ili trčanje u paru s povezanom jednom desnom nogom jednog natjecatelja za lijevu nogu drugog
  5. Vožnja „šukara“ u paru
  6. Nošenje „kikerece“
  7. Stare igre: gađanje limenki i gađanje kozlice
  8. Vučenje dugog užeta 1.i 4.razred protiv 2.i 3. U koju su se uključile i učiteljice (Pogodite koja je ekipa pobijedila!)
  9. Graničar i mali nogomet

Bilo je veselo i ugodno, vladalo je fairplay ozračje, dan je bio lijep i svi smo rumenih lica i zadovoljni napustili igralište.

Živio sport!

Život si produžujemo svakim radosnim danom.

Učiteljice razredne nastave