Sveti Nikola je bio i u našoj školi

Autor: Marija Gregurić, Adela Brbot, 15. 12. 2012.

U srijedu 5.12.2012.god. u našoj školi je bilo mnogo radosnog iščekivanja dolaska velikog svjetskog putnika koji voli i daruje dobru djecu, SVETOG NIKOLE.

Na dolasku zvonom je pozvao učenike da izađu iz učionica, s njima razgovarao, šalio se i darivao ih. Krampusa nije poveo, jer zato nije bilo razloga. Da bismo mu zahvalili za dolazak i mi smo njemu priredili program. Bilo je tu recitacija, igrokaza, pjesama i pisama sa željama,  ne samo za sebe već i za mnogu djecu Afrike.

Na kraju je sv. Nikola u duhu vremena darivao djecu slasticama i svaki razredni odjel sa dvije lopte (rekao je da je jedna za nogomet, a druga za graničara).

Zahvalili smo mu i ispratili ga dalje na put, jer imao je još mnogo djece za obići i donijeti im osmijeh na lice.

Učiteljice Adela Brbot i Marija Gregurić