Dan sigurnijeg Interneta

Autor: Višnja Leko, 27. 2. 2013.

Povodom Dana sigurnijeg interneta u našoj je školi održano prigodno predavanje.

Nasilja na Internetu je sve više i čini se da odrasli i djeca nisu svjesni koje sve opasnosti postoje na Internetu i koji su sve neprimjereni sadržaji dostupni djeci. Kako bismo osvijestili djecu u kojoj se opasnoj situciji nalaze, pozvali smo u našu školu djelatnike Policijske uprave Osječko-baranjske gospodu Čorkovića i Bešlića koji u suradnji s Obiteljskim centrom Osječko - baranjske županije educiranju djecu i roditelje koji imaju djecu školske dobi o sigurnosti na Internetu.

Predavanju su prisustvovali učenici petih i šestih razreda.
Policajci su u vrlo zanimljivom predavanju kroz prezentaciju potkrijepljenu slučajevima iz stvarnog života upozorili učenike na nove zakone koji su na snazi od ove godine, a vezano uz ponašanje na Internetu, bonton koji vrijedi i u virtualnom svijetu, postavkama privatnosti i opasnosti pri dijeljenju osobnih podataka, opsjednutosti socijalnim mrežama, Cyberbullying-u i drugim stvarima koje će našim učenicima pomoći da lakše savladaju pravila pri korištenju novih tehnologija.
Na kraju su svakom učeniku podijelili letak namijenjen roditeljima o sigurnosti na Internetu.