Autor: Višnja Leko, 12. 6. 2013.

U srijedu, 29. svibnja, proslavili smo Dan škole.

Uz zvuke glazbe i raspjevane dječje glasove u dobro raspoloženje uveo nas je zbor naše škole.

Ravnatelj Ivan Kočaj pozdravio je učenike, učitelje, djelatnike škole i sve prisutne goste, čestitao im današnji dan i zaželio da uživaju u programu koji su priredili vrijedni učenici sa svojim učiteljima.

Čarolijom svojih glasovnih mogućnosti, kazivanjem poezije predstavili su nam se učenici Karla Vrabac i Fabijan Brkić, koji su sudjelovali na međuškolskoj smotri LIDRANO te učenica Anamarija Delbijanko, koja je sudjelovala na županijskom LIDRANU.

I naši đaci prvaci, iako su tek zakoračili u čudesan svijet znanja, marljivo su učili i trudili se. Mladi recitator Nevio Bijuklić  pjesmom Dragutina Tadijanovića „Nosim sve torbe, a nisam magarac“ pokazao nam je da se uz sve školske obaveze uspije dogoditi i pokoja ljubav, a nakon toga su nas i ostali prvašići razveselili plesno-pjevačkom točkom „Volim“.

U našoj školi ove godine došlo je do raznih promjena. U kojim nas je sve područjima zahvatila recesija te sve ostale bitne vijesti poslušali smo  u informativnoj emisiji o stanju u školstvu koja se zove „Dnevnik i imenik“. Voditeljice Dnevnika bile su Monika, Martina i Marija.

Naši mališani iz Donje Motičine došli su nas na trenutak vratiti u prošlost. Kako je u davna vremena izgledala zabava na dvoru dočarali su nam uz pjesmu „George and the lady“.

Optimističnu poruku o trudu i ustrajnosti prenijeli su nam učenici 4. razreda iz Donje Motičine kratkim igrokazom „Zvonce traži sreću“, a skupina Ritmika i ples razveselila nas je „Western polkom“.

Naši učenici osmih razreda su pred velikim promjenama i životnom odlukom koju moraju sami donijeti. Učinili smo za njih koliko smo mogli, potrudili smo se uputiti ih u pravom smijeru, jedino nam je preostalo poručiti im riječi mudrosti Paul McCartneya, kako bismo ih ohrabrili da ustraju i nikada ne posustaju pred životnim nedaćama. Pjesmu Let it be otpjevao je zbor naše škole.

Voditeljice priredbe bile su Barbara Štefančić i Petra Nemet, a priredbu su upriličili učenici i njihovi mentori:
Davor Krističević
Milan Delić