POSJET VUKOVARU

Autor: Višnja Leko, 17. 10. 2013.

U četvrtak, 10.listopada 2013.g. učenici PŠ Donja Motičina i PŠ Seona posjetili su Vukovar  u spomen na odlazak 15 dragovoljaca iz Donje Motičine u herojski grad Vukovar prije 22 godine.

Zahvaljujući organizaciji Općine Donja Motičina učenici su sa svojim učiteljicama upoznali mnoga mjesta gdje su se događala velika ratna stradanja.

Vođe posjeta Vukovaru bili su preživjeli dragovoljci iz Donje Motičine: Davor Batrac, Darko Batrac i Dubravko Mikičić koji su ukratko prepričali strahote koje su se događale tih godina domovinskog rata.

Učenici su sa velikim zanimanjem i znatiželjom slušali naše dragovoljce i promatrali mjesta koja smo obilazili: Sajmište, Mitnicu, Vodotoranj, obalu Dunava...

Doživljaj učenika bio je poseban.

učiteljica: Mirjana Puhanić