DANI KRUHA

Autor: Višnja Leko, 28. 10. 2013.

U srijedu 16. listopada, na Svjetski dan hrane, u našoj su školi održani Dani kruha.

Naša je škola tom manifestacijom ujedno sudjelovala u humanitarnoj akciji „Pruži ruku – podijeli radost“ namijenjenoj djeci Afrike povodom Svjetskog dana iskorjenjivanja siromaštva.

Učenici su u školu donijeli razne kolače i peciva koje su im pomogle pripremiti njihove mame i bake, a koje su izložili na prekrasno uređenim stolovima u školskoj dvorani.

Kratkim programom učenici su roditeljima i učiteljima pokazali kako su se pripremali za Dane kruha te je nakon ravnateljevih uvodnih riječi učenik 6. razreda Fabijan Brkić pročitao svoj sastav „Žena i pogača“, a Anamaria Delbijanko, učenica 8. razreda, kazivala je stihove pjesme „Kruh“ Nikole Milićevića. Za kraj, učenici od 1. do 4. razreda otpjevali su veselu pjesmu „Pekar“ kojom su nam pokazali što sve radi vrijedan pekari kako nastaje kruh.

Naš je župnik zatim blagoslovio darove vrijednih ruku te je uslijedilo zajedničko blagovanje.

Jelena Čapo