TERENSKA NASTAVA: ORIJENTACIJA U PROSTORU

Autor: Višnja Leko, 15. 11. 2013.

Dana 25.10.2013. učenici trečeg razreda iz Donje Motičine krenuli su na terensku nastavu na Topolinku.

Cilj naše terenske natave bio je pokušati se orijentirati u prostoru uz prethodno stečena znanja i vještine na satima prirode i društva. Prije polaska iz škole, odredili smo strane svijeta, te naše stajalište i odredište.

Nakon kraće šetnje, stigli smo na naše odredište. Prvo smo pomoću kompasa pronašli sjever, a nakon toga smo pronašli u prirodi i  neke druge stvari i pojave pomoću kojih se također možemo orijenirati u prostoru kada nemamo kompas (mahovina, gljive, godovi na panju itd.).

Zaključili smo da nam je s višeg stajališta obzor puno veći i bolji nego s nižeg. Također smo zaključili da će nam prilikom povratka u školu Topolinka biti stajalište, a naša škola odredište.

Nakon radnog djela naše terenske nastave užinali smo i poigrali se rekvizitima koje smo ponjeli sa sobom.

Učiteljica: Marina Balog