BOŽIĆNA SVEČANOST

Autor: Višnja Leko, 31. 12. 2014.

Božićne smo blagdane obilježili prigodnim programom koji su pripremili učenici nižih i viših razreda naše škole.

No, ovogodišnja je svečanost bila puna iznenađenja, emocija i topline, a za takav su ugođaj zaslužni članovi humanitarne djelatnosti „Agape“ iz Orahovice, a posebno dr. Qystein Sandtorv, međunarodni humanitarac iz Norveške, koji se svake godine pobrine da razveseli naše učenike i dostavi poklone Djeda Božićnjaka.

Dana 16. prosinca započele su pripreme za božićnu svečanost uz nestrpljive poglede na sat, iščekujući dolazak naših dragih gostiju te početak programa.

Program je započeo pjesmom Sretan Božić svakome koju nam je otpjevao naš učenički zbor. U veselom smo blagdanskom raspoloženju pogledali lutkarski igrokaz Gdje je nestao Božić, koji su nam darovali članovi humanitarne djelatnosti Agape iz Orahovice.

Njihova je izvedba popraćena velikim pljeskom i oduševljenjem, a našu smo svečanost nastavili s dramskom skupinom vjeroučiteljice Jasne Petrović koja nam je pripremila igrokaz pod nazivom Podne.

Naša je vjeroučiteljica također uspjela prepoznati i spojiti prekrasne glasove naših učenica 6. razreda, Sare Mendroš i Paule Bijuklić, koje su nam otpjevale pjesmu You raise me up.

Zatim smo ponovno poslušali nekoliko veselih božićnih stihova učeničkog zbora koji nam je pripremio pjesme Od Božića do Božića i Veselje ti navješćujem u pratnji Paule Bijuklić, učenice 6. razreda.

Program smo priveli kraju s našim mališanima, učenicima nižih razreda, s kojima smo svi zajedno otpjevali pjesme Dođi Božiću  i Zvončići, a svojim nas je recitatorskim umijećem oduševio učenik 3. razreda, Nevio Bijuklić.

Na kraju svečanosti naši su hrabri voditelji uručili gospodinu Sandtorvu mali dar zahvale za sva ona srca koja je uspio otvoriti svojim dolaskom. Ovom se prilikom zahvaljujemo vrijednim humanitarcima iz Orahovice i Feričanaca, koji su pomogli da ovi pokloni stignu u našu školu i usreće sve naše učenike.

Sanela Grepo