LIDRANO

Autor: Anita Azenić, 18. 1. 2015.

Smotra literarnog, dramskog-scenskog i novinarskog stvaralaštva u našoj je školi održana 16. siječnja 2015. godine.

Na općinsku su se razinu u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva plasirali recitatori Helena Mendroš (7. a), Dominik Benović (7. b) i Fabijan Brkić (7. b) te Laura Katavić (6. a) i Nikol Perković (6. a) koje su izvele scensku igru „Čir“ koju je prema priči Ephraima Kishona napisala učiteljica Jasna Petrović. U kategoriji literarnog stvaralaštva dalje su se plasirali učenici 4. razreda Stipe Bužonja i Karlo Šalek te učenici viših razreda Sara Mendroš (6. a) i Fabijan Brkić (7. b).

Općinski je Lidrano održan 23. siječnja u Belišću. Na županijsku se razinu plasirao Fabijan Brkić u kategorijama dramsko-scenskog i literarnog stvaralaštva. Ostali su učenici također bili jako dobri u svojim kategorijama, no konkurencija je bila zaista velika i jaka. Kući su se vratili prepuni lijepih dojmova s Lidrana i ohrabreni da nagodinu na sljedećoj smotri ponovo daju sve od sebe.

Za velike i malo manje velike uspjehe učenika su zaslužni mentori Blanka Marković, Anita Azenić, Jasna Petrović i Milan Delić.

Napisala: Anita Azenić, prof.