Svatovi su, svatovi su...

Autor: Anita Azenić, Marina Kunac, 1. 3. 2015.

Dana 17. veljače 2015. godine u predmetnoj je nastavi povodom maškara održana nastava pod maskama.

Učenici viših razreda su si na ovaj vrlo zanimljiv dan dali mašti na volju tako da su se u školskim klupama pojavili u nesvakidašnjim izdanjima. Bilo je tu svega; od bake do bebe, vampira, klauna, likova iz crtića i životinjskog svijeta, čudovišta pa čak i jedni cijeli svatovi sa svim uzvanicima.

Nakon prva dva sata nastave je uslijedio odmor od trideset minuta pod kojim su se učenici zasladili slasnim čokoladnim krofnama. Poslije odmora smo izašli na školsko dvorište gdje nas je ravnatelj slikao, a potom smo se uputili u dvoranu. Tamo smo razred po razred prošetali kako bismo pokazali svoju masku žiriju, tj. učiteljima. Učitelji su razmijenili mišljenja i tako iz svakog razreda izabrali masku koja se najviše istaknula.

U pojedinim je razredima bilo više dobrih maska, no nagrađena je mogla biti samo jedna. Nagradu za najoriginalniju masku su osvojili: učenica 5. razreda Marta Kolarić kao štrumpfeta, učenica 6. razreda Tena Delbijanko kao dama, učenica 8. razreda Tina Kapetanović kao „neobična“ mlada, te Juraj Nikodem u ulozi kume koji je sudjelovao u zabavnom iznenađenju učenika 7. b razreda koji su se maskirali u svatove.

Nakon slikanja nagrađenih učenika te cijelih svatova, uslijedilo je bacanje buketa! Sve neudane uzvanice maškara su priželjkivale buket kojega je bacala mlada (Dominik Benović 7. b). Uhvatila ga je Sara Mendroš učenica 6. a razreda. Čestitamo!

Tako su u vedrom i veselom raspoloženju maškare privedene kraju. Pohvaljujemo sve učenike koji su se maskirali, a osobito one nagrađene te 7. b razred za svoj trud oko organizacije svatova. Dugo nam neki razred nije priredio tako ugodno i veselo iznenađenje. Nadamo se da će ih nagodinu biti više.

Napisale: Marina Kunac, 7.a i prof. Anita Azenić