PREVENTIVNI PROJEKT „ ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO“

Autor: Milan Delić, 20. 3. 2015.

Policijska uprava osječko – baranjska , Grad Našice, Općina Feričanci i Donja Motičina potpisali su Sporazum o međusobnoj suradnji u provođenju preventivnog projekta „Zajedno više možemo“.

Projekt će se provoditi u osnovnim školama tijekom školske godine 2014./2015., a u neposrednom izvođenju navedenih programa sudjelovat će djelatnici PU osječko – baranjske i kontakt policajci Policijske postaje Našice.

U skladu s tim dogovorom  u našoj je školi u srijedu 11.ožujka 2015. održao predavanje gospodin Stjepan Prišć, kontakt policajac iz Policijske postaje Našice, koji je  u vrlo zanimljivom i poučnom  predavanju petim razredima ,na  djeci razumljiv i primjeren način, realizirao Interaktivni program „ „Zlouporaba droga i drugi oblici rizičnog ponašanja ( vandalizam i nasilničko ponašanje ,alkohol , droga)“ Na kraju je svakom učeniku poklonio knjižicu  u kojoj su napravili otisak prsta, a knjižicu zadržali kao poklon i podsjetnik na ovo predavanje . U vrlo aktivnoj diskusiji  djeca su postavljala pitanja vezana i uz razne prometne prekršaje koje i sami čine( vožnja biciklom, dječjim motorićem i sl.) , a gospodin Prišć je na sva postavljena pitanja odgovorio i uputio ih što im je u kojoj situaciji činiti.

Milan Delić, prof.