Terenska nastava - Dan planeta Zemlje - Hodanjem do zdravlja

Autor: Višnja Leko, 11. 5. 2015.

Aktivnosti povodom Dana planeta Zemlje trajale su od 20. do 24. travnja. Akcije su započele prikupljanjem starog papira, a završile zelenom čistkom.

Dana 20. i 21. travnja smo prikupljali stari papir. U prikupljanju su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda, a uključili su se i mještani kojima se ovim putem zahvaljujemo te ih molimo da nas i ubuduće podrže u sličnim akcijama.

Aktivnosti smo nastavili 22. travnja kada su učenici 6. a zasadili cvijeće oko škole koje su kupili novcem zarađenim od prodaje ruža za Valentinovo koje su izradili zadrugari i knjižničari.

Brzim hodanjem do zdravlja uputili smo se 24. travnja kroz šumu prema valenovačkom igralištu. Na ovoj su terenskoj nastavi sudjelovali svi učenici matične škole u pratnji učiteljica, učitelja, pedagoginje i ravnatelja. Po dolasku na valenovačko igralište smo odradili radionice: Stvaranje svijeta, Šetanje do zdravlja, Život na travnjaku, Čistoća okoliša, Naše vode, Leća, Nature Scavenger Hunt, Dva pejsaža, Orijentacija u prostoru i Povijest obilježavanja planeta Zemlje. U sklopu radionica provedena je eko akcija čišćenja okoliša.

Napisale: Ljubica Zeba, Barbara Jukić, Tena Grekša i Antonela Sinković, 6.a