Autor: Višnja Leko, 25. 6. 2015.

Dan naše škole svečano smo obilježili 12. lipnja prigodnom izložbom učeničkih radova te svečanom akademijom u školskoj sportskoj dvorani.

Svečanost je započela u 17 sati uvodnim riječima našeg ravnatelja, gospodina Marka Kneževića, koji se posebno osvrnuo na rad i ostvarena postignuća učenika na natjecanjima tijekom ove školske godine. Svoj smo ponos i rad tijekom godine iskazali kroz kulturno-umjetnički program naših učenika nižih i viših razreda.

U ugodno i veselo raspoloženje uveli su nas raspjevani dječji glasovi učeničkog zbora koji nam je otpjevao pjesme Tango grupe Vatra te Neka cijeli ovaj svijet, iz našeg poznatog mjuzikla Jalta, Jalta, uz pratnju Paule Bijuklić, učenice 6. razreda.

Sara Mendroš i Paula Bijuklić, učenice 6. razreda, svojim su izvrsnim vokalnim sposobnostima oduševile sve prisutne. Pjevale su pjesmu Someone like you, poznate engleske pjevačice Adele.

Program smo nastavili uz dramsku skupinu vjeroučiteljice Jasne Petrović koja nam se predstavila scenskom igrom Runda.

Literarnim radovima o bezbrižnosti dječjeg odrastanja, o zajedništvu, prijateljstvu i najljepšim trenutcima u školskim klupama predstavile su se učenice 6. razreda, Laura Katavić i Nikol Perković.

I naši đaci prvaci, iako su tek zakoračili u svijet znanja, marljivo su učili i trudili se. Istaknuli su se brojnim recitacijama te pjesmom i plesom. Vrlo su uspješno odradili svoj prvi scenski nastup – čestitamo!

Četvrti je razred iznimno bogat glazbeno nadarenim učenicima pa su nam ovom prilikom željeli pokazati svoja vokalna i instrumentalna umijeća. Veselom su izvedbom pjesme Krila dokazali spremnost za odlazak u više razrede, u nove radne pobjede, u novo okruženje. Želimo im puno sreće, kao i našem majstoru na gitari, Karlu Šaleku, koji jako voli svirati pa nam se ovom prilikom predstavio pjesmom Stari auto.

Učenici Dominik Benović i Leonarda Neznanović, članovi dramske skupine, posebno su nas zabavili i nasmijali prizorom iz komedije Mire Gavrana Traži se novi suprug.

Vrsnom govornom interpretacijom, kazivanjem poezije, osobito nas je oduševio Fabijan Brkić, učenik sedmog razreda, koji nam je predstavio Jesenjinovu pjesmu Pismo majci, ne samo na hrvatskom, nego i na ruskom jeziku. Fabijan je s ovom pjesmom ostvario zapažen rezultat na Županijskoj smotri Lidrano – čestitamo!

Ništa nas manje nije oduševila i vrijedna učenica 7. razreda, Helena Mendroš, koja nam je uspješno prenijela pjesmu Oblak Dobriše Cesarića.

Svečanost smo priveli kraju s plesnom skupinom i učeničkim zborom nižih razreda koji su, u svom veselom i razigranom stilu, otpjevali pjesmu Krasan dan te ovaj poseban dan učinili još ljepšim.

Kroz program su nas vodile Samanta Milanović i Karla Rođak, učenice 8. razreda.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima koji su pridonijeli realizaciji i proslavi Dana škole.