Obavijest roditeljima

Autor: Mirjana Bilić, 1. 2. 2019.

PREDUPISI  u 1. razred osnovne škole za 2019./2020. školsku godinu

01. veljače 2019.

PREDUPISI  u 1. razred osnovne škole

za 2019./2020. školsku godinu

Obavijest roditeljima

Obavještavamo roditelje da su obavezni izvršiti prijavu djece za preglede za upis u prve razrede.

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2019./2020. godinu, su djeca rođena u razdoblju od  01. travnja 2012. do 31. ožujka 2013.

Nije potrebno dolaziti u školu i dovoditi dijete. Prijave  školskih obveznika  vršit će u vremenu  od 1.2. do 15.2. 2019.godine, telefonskim pozivom svakim radnim danom od 8.oo - 14.oo sati na broj telefona 603-018  (tajništvo škole)                                                                                                                                           Potrebni podaci za predupis su: prezime i ime djeteta, ime oca ili majke, spol djeteta, datum rođenja djeteta, OIB djeteta, adresa stanovanja, te kontakt telefon.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta školskog obveznika koje utvrđuje Stručno povjerenstvo škole. O terminima pregleda bit ćete naknadno obaviješteni. Nakon prijave, roditeljima će na vrijeme biti dostavljen pismeni poziv na kućnu adresu za liječnički pregled po unaprijed određenim terminima u dogovoru s nadležnom liječnicom školske medicine dr. SILVA MIŠKULIN.

• Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred

Ukoliko je Vaše dijete rođeno nakon 31. ožujka 2013. a želite da školske godine 2019./2020. krene u prvi razred, trebate podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred u Uredu državne uprave u Našicama najkasnije do 31. ožujka 2019. a možete ga pronaći u prilogu.  Po uredno podnesenom zahtjevu (Obrazac 6.), Ured će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

• Odgoda upisa u 1. razred - Stručno povjerenstvo škole (liječnik/specijalist školske medicine, stručni suradnik pedagog/psiholog/stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila te učitelj razredne/predmetne nastave) nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti Uredu državne uprave ili nadležnoj ispostavi odgodu upisa u 1. razred za jednu školsku godinu (Obrazac 4.a) ali isključivo iz opravdanih razloga (Članak 9. stavak 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava („Narodne novine“ broj 67/14).

Prema Pravilniku odgoda se predlaže:

• ako stručno povjerenstvo procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,
  • ako se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj
  • Navedeni obrasci zahtjeva mogu se naći i na web stranici Ureda državne uprave www.udu-obz.hr i na web stanici naše škole.
  • Popis djece dorasle za upis, Ured državne uprave dostavlja školi na temelju prebivališta roditelja. Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.
  • Roditelje, čija djeca imaju teže zdravstvene teškoće, molimo da prijavu izvrše što ranije, kako bi se na vrijeme obavile potrebne specijalističke pretrage radi utvrđivanja primjerenog programa školovanja.

Popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Vladimira Nazora FERIČANCI:

1. FERIČANCI popis ulica ( Antunovac,  Brkićev Arman, Dore Pejačević, Ferićeva,

Josipa Kozarca, Kolodvorska, Mirogojska, Osilovačka, Petrovac, Trg Matije Gupca, Valenovačka, Vinogradska, Zrinsko- frankopanska, Zvekanov kut)

2. VALENOVAC – Braće Radića, Vikend zona

3. VUČJAK FERIČANAČKI Đurđenovačka cijela ulica

4. GAZIJEVladimira Nazora

5. GORNJA MOTIČINA – Mladena Vidovića, Slavka Banića

6. DONJA MOTIČINA - popis ulica ( Bana Josipa Jelačića, Braće Radića, Istarska, Ivana Gundulića, Ivana Mažuranića, Matije Gupca, Pavleka Miškina, Športska, Vinogradska )

7. SEONA Zrinskih i Frankopana, Šipovačka, Raškovac, Kranjčevo brdo, Kod našičkog vodovoda )

Pedagoginja škole : Mirjana Bilić

Ravnatelj škole: Marko Knežević