EUROPSKE OZNAKE KVALITETE ZA ETWINNING PROJEKTE

Autor: Mirjana Bilić, 25. 5. 2022.

Krajem listopada 2021. eTwinning zajednica dodijelila je najboljim projektima u Europi najviša priznanja – Europsku oznaku kvalitete/European Quality Label za 2021. godinu.

Učiteljica PŠ Donja Motičina ,Kristina Bilić, dobila je prestižno priznanje za rad na eTwinning projektima „Me, Myself & I“ „Dan jabuka“ i „Memento prijateljstva 7“ što potvrđuje da su njezini projekti i rad njenih učenika 4. razreda prepoznati na najvišoj europskoj razini.

Europsku oznaku kvalitete dodjeljuje Središnja služba za podršku iz Bruxellesa (CSS) učiteljima za rad na projektu, koji je predložen za Europsku oznaku kvalitete od Nacionalne službe za podršku, nakon provedenog postupka odabira. Svaka nacionalna služba za podršku predlaže tri projekta nagrađena Nacionalnom oznakom kvalitete na osnovu zbroja bodova dobivenih za kvalitetu projekta.

Europska oznaka kvalitete dodjeljuje se samo jednom godišnje i njena dodjela objavljuje se na eTwinning portalu.

Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima.

Za učenike je ovo poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Čestitamo na postignutome i radujemo se novim projektima i iskustvima!

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić