Razne aktivnosti izvannastavne skupine „Domaćinstvo“ u drugom polugodištu

Autor: Marina Balog, 22. 6. 2022.

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Donja Motičina i u drugom su polugodištu bilo vrlo marljivi i aktivni na satovima „Domaćinstva“.

Kuhali su tople napitke: čaj, cappuccino i bijelu kavu. Izrađivali su kutijice za nakit od ukrasnog papira. Učili su kako napraviti smjesu i samostalno ispeći palačinke. Posebno su veseli bili kada je učiteljica u učionicu donijela stol za glačanje i glačalo. Najviše su zanimanja za glačanje pokazali dječaci od kojih su mnogi nakon toga sata i kod kuće pomagali mamama u glačanju.

Okušali su se i u šivanju gumba te izradi jednostavne lutke od tkanine. Potom su sašili i platnene torbice za svoje mobitele.

Jako su se veselili i pravljenju soka od bazge. Sakupili su cvjetove bazge i donijeli ih u školu, a zatim su prema receptu napravili sok koji su redovito miješali dok se šećer nije otopio. Nakon toga su ga ocijedili i napunili njime boce. Sok su ostavili u školskoj kuhinji te ga redovito konzumirali za vrijeme velikih odmora.

U rano proljeće je uslijedila sadnja vrta, a nakon toga i briga za povrće u njemu. Ovaj su tjedan učenici kušali prve plodove iz vlastitog uzgoja. Njihova briga za vrt tu ne prestaje. U vrijeme praznika redovito će se izmjenjivati u zalijevanju i brizi za biljke te ubiranju njihovih zrelih plodova.

Učiteljica: Marina Balog